2014.09.14 - 90-lecie OSP w Kurowie

Uroczystość rozpoczęło przywitanie pocztów sztandarowych przez prezesa OSP Kurowo dh Stanisława Urbanowicza. Następnie kolumna przemaszerowała do kościoła gdzie odbyła się msza św. koncelebrowana przez powiatowego kapelana strażaków – ks. dziekana Andrzeja Zakrzewskiego i księdza parafii Kurowo – ks. Jarosława Kłosowskiego. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in.: Starosta Sierpecki - p. Jan Laskowski, Wicestarosta Sierpecki - p. Marek Gąsiorowski , Wójt Gminy Gozdowo - p. Dariusz Kalkowski, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku - p. Michał Twardy, p. Sławomir Krystek, Sekretarz Gminy Gozdowo - p. Jacek Piekarski, Przewodniczący Rady Gminy w Gozdowie - p. Grzegorz Ratkowski, st. bryg. Andrzej Smoleński, komendant PSP w Sierpcu - p. Józef Chmielewski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gozdowie - dh Jan Bednarski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowach - p. Danuta Gawlik, Prezes Stowarzyszenia „Nasze Ostrowy” - p. Anna Górczyńska i inni. W części oficjalnej najbardziej zasłużeni druhowie otrzymali medale i odznaczenia. Uroczystość zakończyła wspólna strażacka grochówka.