2014.04.05

Godzina 21.00 - alarm: wypadek w Bonisławiu. Niemal natychmiast wyruszamy Gazelą. Jadąc przez Gozdowo przygotowywaliśmy się do zadań typowych dla wypadków, jednak czekała nas spora niespodzianka.... Po minięciu przejazdu kolejowego zuważyliśmy wielką kulę ognia i już wiedzieliśmy, że nie obejdzie się bez wezwania posiłków. Po dojechaniu na miejsce przeprowadziliśmy szybkie rozpoznanie i rozpoczęliśmy działania gaśnicze. Chwilę później przyjechało wsparcie w postaci dwóch zastępów z PSP z Sierpca i wspólnymi siłami ugasiliśmy pożar. Mimo iż płonęła tylko przednia i środkowa część auta, to ogień był bardzo intensywny. Akcję utrudniał gęsty dym wydobywający się z płonącego samochodu. Bardzo pomocny okazał się maszt oświetleniowy, którym koledzy z Sierpca oświetlali miejsce akcji. Okazało się, że białe Audi A6 uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach. Na szczęście kierowca (był sam) zdążył opuścić pojazd zanim pojawił się ogień. Do bazy wróciliśmy dopiero koło północy...