2013.11.17 - Ostatnie pożegnanie

Dziś - 17.XI.2013 - na cmentarzu parafialnym w Gozdowie pożegnaliśmy naszego kolegę, ś.p. druha Romualda Karwowskiego. Jak każde pożegnanie tak i to dzisiejsze skłania do zadumy i refleksji...

Wspominamy wszystkie sprawy i cechy, które łączyły się z naszym zmarłym kolegą: dobroć, uczciwość i bezinteresowność. To właśnie one skłoniły Go do wstąpienia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Golejewie w 1972r. Pełnił tam funkcje mechanika i naczelnika. Po rozwiązaniu tej jednostki w 2002r. przeniósł się do OSP w Gozdowie, gdzie do ostatnich dni swojego życia pełnił funkcję kierowcy. Za swoją działlność społeczną został odznaczony Brązowym i Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Drogi Romualdzie, Kolego i Druhu! Nad Twoją trumną pochylają się dziś strażackie sztandary z Lelic, Kurowa, Rempina, Cetlina, Rycharcic, Bonisławia, Kolczyna, Dziębakowa, Goleszyna, Mochowa, a szczególnie naszej OSP, w której służyłeś do samego końca. Niech ten symboliczny gest wraz ze strażacką syreną będzie naszym pożegnaniem i podziękowaniem za Twe oddanie i zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka i ochotniczego pożarnictwa.

Ufamy, że Twoja obecność wsród nas nie kończy się tym fizycznym rozstaniem.

Spoczywaj w pokoju,

                                                                                 

Cześć Twojej pamięci!