2020.05.03 - Dzień Strażaka

Tegoroczne obchody naszego  święta były zupełnie inne od dotychczasowych. Z powodu ograniczeń nie mogliśmy liczyć na naszą orkiestrę, jednak dzięki zamontowaniu na samochodzie zestawu nagłaśniającego szliśmy do kościoła w rytm melodii marszowych. Delegacje z poszczególnych jednostek były bardzo okrojone i ograniczyły się praktycznie do pocztów sztandarowych. Po mszy św. nie było tradycyjnego przemarszu na cmentarz parafialny - udaliśmy się tam kolumną trzech wozów bojowych na sygnałach świetlnych ale przy dźwiękach marsza :) Na cmentarzu zapaliliśmy znicze pod pomnikiem strażaków i oddaliśmy hołd druhnom i druhom, którzy odeszli już na wieczną wartę. Uroczystości zakończyliśmy w naszej remizie skromnym poczęstunkiem dla druhen i druhów z OSP Gozdowo. Tradycyjnie już mszę św. jak i przemarsz na cmentarz transmitowaliśmy na żywo w mediach społecznościowych.