2018.07.08 - Spływ kajakowy rzeką Skrwą

Spływ kajakowy jako forma relaksu i integracji strażaków i ich rodzin - druhowie Sławek Zarembski i Łukasz Piusiński mieli świetny pomysł. O godz. 10.20 w Bądkowie dwudziestka śmiałków ruszyła na podbój rzeki Skrwy. Pogoda dopisała i była idealna na tego typu wyprawę. To, co z początku wydawało się lekkim "spacerkiem" szybko okazało się sporym wyzwaniem. Przeprawianie się przez chaszcze, zwisające tuż nad wodą gałęzie, zanurzone konary, zatopione drzewa, mielizny a zaraz potem 2-metrowe głębie, a nawet dwa progi wodne.... Wszyscy musieli wykazać się sprytem, czasem cierpliwością i ostrożnością. Niekiedy musieliśmy pomagać sobie nawzajem przy pokonywaniu przeszkód. Kilka osób zaliczyło niegroźne wywrotki, a pozostali pomagali "pływakom" wrócić do kajaków. W trakcie spływu mogliśmy podziwiać piękno przyrody: wspaniałe widoki, roje kolorowych ważek i motyli unoszące się nad lustrem wody, śpiew ptaków... A to wszystko niedaleko Gozdowa! Szlak zakończyliśmy w Parzeniu efektowną przeprawą przez "wodospad". Oczywiście musiało znaleźć się kilku napaleńców z OSP, którzy koniecznie chcieli zaliczyć kąpiel przy wodospadzie :) Na polu biwakowym czekał już na nas grill, wiejski chleb i napoje. Głodni i spragnieni pochłanialiśmy kaszanki i uzupełnialiśmy płyny ;) Zmęczeni ale w wyśmienitych nasrojach wróciliśmy do Gozdowa późnym popołudniem. Fotorelację znajdziecie w galerii http://www.ospgozdowo.pl/20180708-splyw-rzeka-skrwa