2016.05.03 - Dzień Strażaka

Tym razem nasze święto obchodziliśmy razem z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, co nadało uroczystościom bardziej podniosłego charakteru. Po mszy świętej miała miało miejsce podwójne poświęcenie i przekazanie. Nasz dotychczasowy samochód typu SLRT przekazaliśmy druhom z Kowalewa Podbornego. Jednak żeby nie było nam przykro i żebyśmy nie byli "stratni" wójt naszej Gminy - p. Dariusz Kalkowski  - zafundował nam pojazd typu GBA, a dokładnie Renault M180. Kluczyki do GBA oraz akt przekazania osobiście wręczył Wójt Gminy, a odebrali je Prezes Zarządu  - dh Sławomir Zarembski i Naczelnik - dh Jarosław Bojanowski. Uroczystego poświęcenia dokonał gminny kapelan strażaków ks. Franciszek Kuć. Następnie kolumna w asyscie dwóch wozów bojowych i z Młodzieżową Orkiestrą Dętą na czele udała się na cmentarz, aby oddać hołd nieżyjącym już strażakom. Po defiladzie wraz z muzykami spotkaliśmy się na uroczystym obiedzie.