2015.07.04 - 100-lecie OSP w Lelicach

100 lat temu powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Lelicach. Z okazji tego pięknego jubileuszu w Lelicach spotkali się przedstawiciele licznych jednostek OSP (nie tylko z naszej Gminy), zaproszeni goście oraz okoliczni mieszkańcy. Uroczystości rozpoczęło przywitanie pocztów, następnie w rytm marszy granych przez orkiestrę dętą pod batutą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego wszyscy udali się do kaplicy. Mszę świętą celebrował ks. kanonik Franciszek Kuć - kapelan gminny strażaków. Dowódcą uroczystości był dh Jerzy Zarembski - Prezes gozdowskiej OSP. Najbardziej zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami i odznakami. Jednostka uhonorowana została medalem pamiątkowym "Pro Mazovia" przyznanym prze Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uroczystość uświetnił występ wokalny Zespołu Tańca Ludowego "Mazovia" oraz pokaz taneczny dzieci i młodzieży ze szkoły w Lelicach. Całości dopełniła wielka zabawa taneczna, do której przygrywał zepół "Motif".