2021.07.28 - Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej

        

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie wzbogaciła się o nowe wyposażenie dzięki dofinansowaniu ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”. Nasza jednostka zrealizowała projekt pn. „Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry OSP w Gozdowie” dzięki dofinansowaniu ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” w ramach wniosku o powierzenie grantu poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020. 17.05.2021 r. zawarliśmy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” umowę o powierzeniu grantu na zadanie pn. „Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry OSP w Gozdowie”. Złożony w styczniu 2020 r. przez nas wniosek o powierzenie grantu na w/w zadanie został pozytywnie rozpatrzony, a tym samym zarekomendowany do dofinansowania. Wartość zadania wyniosła 10 000,00 zł, a kwota grantu 9 293,00 zł. Dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Gozdowo wzbogaciła się o nowy instrument – Arnold SONS ABB-350 TUBA B. Tuba to największy i najniżej brzmiący instrument w orkiestrowej rodzinie dętych blaszanych. Brzmienie tuby nadaje charakteru i barwy muzycznej dla utworów orkiestrowych, a bez jej czystego dźwięku orkiestra nie może osiągnąć odpowiedniego brzmienia.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt. „Lokalne inicjatywy promujące dziedzictwo Ziemi Sierpeckiej” Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”.

Celem inicjatywy jest odnowa i zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Sierpeckiego Partnerstwa oraz promocja zasobów lokalnych obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju.

   

2021.03.06 - Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Dziś odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków OSP Gozdowo. Dotychczasowy Zarząd złożył sprawozdanie z działalności i przedstawił plan za najbliższy rok. W głosowaniu druhny i druhowie jednogłośnie byli za uznaniem absolutorium dla Zarządu. Wybrany został nowy Zarząd, Komisja Rewizyjna oraz delegaci na Zjazd Gminny i kandydaci do Zarządu Gminnego. Na zakończenie Prezes - w imieniu Zarządu i męskiej części jednostki - złożył wszystkim druhnom życzenia z okazji Dnia Kobiet, a druhowie wręczyli druhenkom kwiaty.

2021.02.13 - Ach, cóż to był za ślub...

Dziś nasza koleżanka - druhna Monika Kołowrocka - stanęła na ślubnym kobiercu. Był strażacki szpaler, wspólne pamiątkowe zdjęcie, prezenty i życzenia od jednostki. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej "bramy". Nasza druhna pokazała co potrafi :)

Jeszcze raz życzymy Młodej Parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!


 

2021.01.13 - Morsowanie

Można chyba powiedzieć o narodzinach nowej tradycji w OSP Gozdowo. W niedzielę Sławek Zarembski i Paweł Krasiński przetarli szlak. Dziś dołączyli do nich kolejni druhowie (i druhna): Danusia Leonarska, Sebastian Skrobiszewski, Łukasz Piusiński, Tadeusz Korzeniewski - to pierwsze "morsy" w naszej jednostce. Ten sposób aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu zdobywa coraz więcej sympatyków. Postanowiliśmy spróbować - i połknęliśmy bakcyla. To na pewno nie będzie nasze ostatnie morsowanie - kolejne już w planach....

2020.10.03 - Piknik charytatywny w Rempinie

Dziś nasza jednostka wraz z OSP Goleszyn oraz OSP Kolczyn miała przyjemność uczestniczyć w festynie charytatywnym dla Damiana i Łukasza - mieszkańców Rempina. Nasze działania polegały na pokazie ratownictwa drogowego - ewakuacja poszkodowanego z zakleszczonego samochodu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, pokazie i szkoleniu z pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED, organizacji ruchu drogowego. Najmłodsi członkowie OSP Kolczyn zbierali do puszek pieniądze dla Łukasza i Damiana. Organizatorem festynu był Sebastian Szczypecki, a potronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Bardzo dziękujemy kolegom z OSP Goleszyn oraz OSP Kolczyn za wspólne ćwiczenia, szkolenie i wymianę doświadczeń, a także miło spedzone sobotnie popołudnie w ich towarzystwie.

2020.06.27

Dziś gościliśmy w naszej remizie Wspaniałych gości o Wielkim Sercu, Panią Aleksandrę wraz z rodziną i znajomymi. Pani Ola wygrała licytację przejażdzki naszym wozem strażackim - licytacje dla Zosi. Wygrana licytacja była również prezentem urodzinowym dla jej 6 letniego synka Franka - pasjonata Straży Pożarnej. Bardzo dziękujemy za udział w licytacji i pomoc Zosi, a także za bardzo mile spedzone z Państwem popołudnie.

2020.06.10 - #GaszynChallenge dla Zosi

OSP Gozdowo bardzo dziekuje p. Barbarze Paczwa za nominację do #GaszynChallege dla Zosi. Zadanie wykonaliśmy z Wielką przyjemnością.

OSP GOZDOWO Nominuje:
OSP PIASTOWO
OSP KUROWO
OSP BOŻEWO
OSP KOLCZYN
OSP BENDORZYN
JRG SIERPC

Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Zosi. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

Filmiki z realizacją umieszczajcie na portalu fb z dopiskim #GaszynChallenge dla Zosi

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia

 

2020.05.16 - Zamyślenia ku czci Jana Pawła II

W tym szczególnym roku również zamyślenia ku czci Jana Pawła II miały bardzo nietypowy przebieg. Uroczystość odbyła się 16. maja.  Oprawa była wyjątkowo skromna. Również ilość osób biorących udział została ograniczona do minimum: wójt Gminy Gozdowo - p. Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy - p. Dariusz Śmigielski, proboszczowie parafii z terenu gminy, dyrektorzy szkół oraz strażacy z naszej OSP. Oczywiście druh  Łukasz Piusiński zadbał o to, aby każdy zainteresowany mógł obejrzeć transmisję na naszym profilu w mediach społecznościowych.

2020.05.03 - Dzień Strażaka

Tegoroczne obchody naszego  święta były zupełnie inne od dotychczasowych. Z powodu ograniczeń nie mogliśmy liczyć na naszą orkiestrę, jednak dzięki zamontowaniu na samochodzie zestawu nagłaśniającego szliśmy do kościoła w rytm melodii marszowych. Delegacje z poszczególnych jednostek były bardzo okrojone i ograniczyły się praktycznie do pocztów sztandarowych. Po mszy św. nie było tradycyjnego przemarszu na cmentarz parafialny - udaliśmy się tam kolumną trzech wozów bojowych na sygnałach świetlnych ale przy dźwiękach marsza :) Na cmentarzu zapaliliśmy znicze pod pomnikiem strażaków i oddaliśmy hołd druhnom i druhom, którzy odeszli już na wieczną wartę. Uroczystości zakończyliśmy w naszej remizie skromnym poczęstunkiem dla druhen i druhów z OSP Gozdowo. Tradycyjnie już mszę św. jak i przemarsz na cmentarz transmitowaliśmy na żywo w mediach społecznościowych.


 

2020.04.12 - Wielkanoc

Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą dzisiejszą refleksją tego wyjątkowego dla nas dnia.
Będzie ciężko ubrać nam w słowa, to co dziś przeżyliśmy dzięki Wam ale spróbujemy.
Dzisiejszy dzień zaczął się dla nas po godzinie 5 rano przygotowaniem do mszy Rezurekcyjnej - przygotowanie sprzętu do transmisji i stres czy wszystko zadziała, gdyż biorąc pod uwagę to, że nasz profil na Facebooku i pomysł transmisji mszy rezurekcyjnej powstał w Sobotę ok. godziny 13-14 to do wieczora miał ok. 250 polubień, co dało nam jasny sygnał, że na nas liczycie i że nie możemy Was zawieść.
Dziś godzina 5:50 msza rezurekcyjna transmitowana on-line dochodziła do 137 osób oglądających, co było dla nas bardzo dużym zaskoczeniem – UDAŁO SIĘ.
Nasz wniosek - udało się - ale dla nas to za mało – zróbmy coś więcej. Pomysł – instalujemy nagłośnienie na samochodzie bojowym i przejedziemy się z życzeniami świątecznymi i pozytywnym przekazem tylko dwiema głównymi ulicami Gozdowa (bo może to nie jest dobry pomysł żeby zakłócać Wam święta).
Realizacja – godzina 10:00 zbiórka – instalacja sprzętu i w drogę. Po 10 minutach transmisji on-line mieliśmy 130 oglądających oraz drona, który nagrywał nasz przejazd i dziesiątki pozytywnych komentarzy –on-line, a także (co najważniejsze) Wasze mega uśmiechnięte twarze na balkonach, ogródkach, przy bramach, liczne nagrywania telefonami i życzenia kierowane w naszą stronę, zaproszenia na swoje Ulice i Wsie. Było to dla nas mega pozytywne zaskoczenie, które przekonało nas, że to co zrobiliśmy jest dla Was bardzo ważne, dlatego też nie poprzestaliśmy na objeździe dwóch głównych Gozdowskich ulic, ale pojechaliśmy w miarę możliwości wszędzie tam gdzie zostaliśmy zaproszeni tj. Kowalewo, Kolonia, Rempin, Zakrzewko, Kolczyn, Dzięgielewo, Golejewo. Wszędzie poprzez zwykłe gesty machania, nagrywania zostaliśmy naładowani Waszą pozytywną energią, za co BARDZO WAM DZIĘKUJEMY bo kompletnie się tego nie spodziewaliśmy. Do tej pory nasza transmisja z mszy rezurekcyjnej została wyświetlona 1 506 razy. Transmisja z objazdu ulicami Gozdowa i okolicznych wsi - 2 411 razy.
Cieszymy się bardzo z setek pozytywnych komentarzy jakie płyną w naszą stronę za pośrednictwem Facebooka, cieszymy się również z tego, że nas zauważyliście, że jesteśmy z Wami, a my jednocześnie zapewniamy, że jesteśmy dla Was dlatego jeśli jeszcze, w czymś realnym możemy Wam pomóc to piszcie – zapewniam, że wszystkie komentarze są czytane. DZIĘKUJEMY i Pozdrawiamy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na fb - tam można zobaczyć retransmisję z Rezurekcji o raz fragmenty naszego Wielkanocnego przejazdu-niespodzianki.


 

 

 

Strony