2016.07.02 - Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Lelicach

Dziś w Lelicach odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Udział wzięły jednostki OSP z Lelic, Gozdowa, Cetlina, Rycharcic, Kowalewa Podbornego, Kurówka, Kurowa, Rempina, Kolczyna, Bonisławia. Obecni byli: p. Dariusz Kalkowski - wójt Gminy Gozdowo, p. Grzegorz Ratkowski - przewodniczący Rady Gminy Gozdowo. Komendantem zawodów był druh Tadeusz Korzeniewski z OSP Gozdowo, a role sędziów pełnili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca. Poziom wyszkolenia był bardzo wyrównany, a o końcowej kolejności decydowały często sekundy. Bojówkę najszybciej wykonała nasza ekipa - 48 sekund !!! - jednakże sędziowie dopatrzyli się błędu i dostaliśmy karne punkty. I to właśnie one zdecydowały o ostatecznej klasyfikacji. Przedstawia się ona następująco:

I miejsce - OSP Lelice

II miejsce - OSP Gozdowo

III miejsce - OSP Kolczyn

Nasi druhowie podeszli do tych zawodów na zasadzie "liczy się udział i dobra zabawa". Wyniki były dla nas sporym zaskoczeniem - liczyliśmy się z miejscem w środku stawki. I to chyba dzięki temu podejściu na luzie druhowie Bogdan Górczyński, Krasiński Paweł, Piusiński Łukasz, Rutkowski Kamil, Skrobiszewski Rafał, Malanowski Kamil, Skrobiszewski Sebastian, Cybulski Sebastian osiągęli tak dobry wynik. Pogoda dopisała, kibice również. Jednak żar lejący się z nieba wymagał sporego wysiłku i ciągłego uzupełniania płynów... Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku osiągniemy taki sam lub lepszy rezultat.